Detox zdraví prospívá

Dříve se lidé často postili, protože věděli, že tím svému tělu velmi prospějí. Dnešní moderní doba si říká o detox, což je jen módně přejmenovaný název postu. V každém případě jde o řádné vyčištění organismu a odlehčení těla od všemožných škodlivých látek. Výsledkem je nám pak to, že se cítíme zdraví, čilí a plni síly. Proto bychom si měli detox dopřát pravidelně alespoň jednou za rok, čímž prospějeme svému zdraví a vitalitě.
vitamínové nápoje
Detoxikace je očistný ozdravný proces, během kterého se náš organismus zbaví všemožných jedovatých a nevítaných látek, které se nám v těle nahromadily. Kde se však tyto toxiny v našem, těle vzaly?
Nejčastěji si za zanesení organismu můžeme sami, a to špatným životním stylem, který je společníkem snad každého z nás.

Především špatná strava, kvůli které máme zbytečný příjem nejen tuků a cukrů, ale také mnohých dalších jedů, které se do našeho organismu dostanou z chemicky upravované stravy, ale také špinavé ovzduší, kouření, pití alkoholu a málo pohybu představují negativní faktory, díky nimž se nám do organismu dostává mnoho volných radikálů. Ty pak způsobují oxidační stres, který vede k předčasnému stárnutí organismu. Pokud se nám těchto látek v těle nahromadí nadbytek, je nutné je eliminovat. K tomu slouží detox, jehož cílem je zbavení se všech těchto jedovatých látek.

oblek300x300.gif

Očistit své tělo od jedovatých toxinů lze hned několika způsoby. Nejlepší je samozřejmě způsob, který se týká potravy a zažívání, neboť právě naše každodenní strava obsahuje spoustu škodlivin, které pak mají špatný vliv na celý organismus, což může vést k celé řadě nepříjemných onemocnění, například k rakovině tlustého střeva. Proto je dobré držet různé detoxikační diety, či jednotlivé způsoby detoxikace kombinovat.
voda s ovocem
1.       Dieta – při ní je zásadou vyhýbat se jídlům, která zanášejí organismus, a naopak vyhledávat potraviny, které pomáhají očistit.
2.       Hladovění – díky němu se odbourávají nahromaděné nežádoucí toxické látky.
3.       Cvičení – tělesná aktivita má pozitivní efekt na odbourávání toxinů, neboť kladně ovlivňuje trávicí a vyměšovací pochody.
4.       Masáže – masírováním se uvolňuje povrchové napětí, čímž dochází k odstranění toxinů z pokožky.

Detox zdraví prospívá
2 (40%)1
1.png