Jak se obléknout na svatbu?

Svatební sezóna je v plném proudu, a pokud i vás čeká během nadcházejícího léta nějaká ta svatba, které se budete účastnit jako host, přečtěte si následujících několik pravidel, které vám pomůžou při výběru outfitu.
Svatba je bezesporu slavnostní příležitost. A je jedno jestli se koná v kostele, na úřadě, na louce, v lese nebo třeba na pláži, stále je to slavnostní příležitost. V dnešní době je už zcela běžnou záležitostí, že na pozvánce je i předepsaný dresscode. Což nám výrazně usnadní situaci, v případě, že se v jednotlivých pojmech dobře orientujeme. Pokud žádný dresscode předepsaný není, řiďte se těmito základními pravidly, abyste se vyhnuli případnému faux-pas.

svatba

1.       Bílá zde nebude to nejlepší
Nikdy ale skutečně nikdy, neoblékejte na svatbu bílé šaty! Tato barva v tento slavnostní den totiž náleží výhradně nevěstě! Pokud bude bílá barva jenom decentní např. na květovaných šatech, nebo vkusně doplněná další barvou, využít jí můžete.
Zcela nepřípustné jsou pak bílé šaty až na zem, připomínající ty svatební. Pokud zcela záměrně není vaším cílem mást svatební hosty, kteří by si kladli otázku “Kdo je tady nevěsta?” a nechcete se pasovat na místo nevěsty, jako té, na kterou mají být upřeny všechny zraky, a o níž mají v tento jedinečný den být pěny ódy na její krásu, bílým šatům se zkrátka vyhněte.

kytice

2.       Černá je přípustná
V kontrastu s bílou, zde máme černou. Černá není zakázána. Zejména jedná-li se o večerní svatbu, malé černé doplněné o výrazné, ale události odpovídající doplňky mohou i pro tuto příležitost velmi dobře posloužit.

konfety

3.       Méně, je více
Stejně jako u pravidla jedna znovu upozorním na fakt, že svatba je o snoubencích, a co se oslnivosti šatů týká, je o nevěstě. A pokud se opět nechcete pasovat do role té, na kterou bude upřena veškerá pozornost – namísto nevěsty, oblečte se decentně. Respektive, rafinovanost je na místě. 

Summary
Jak se obléknout na svatbu?
Share