Vyrazte do přírody

.

Není nic lepšího než ve volném čase vyrazit do přírody, ať už do parku, do lesa nebo se jen tak proběhnout po louce, zkrátka vypadnout aspoň na chvíli pryč z hlučného města plného prachu a smogu. Vyčistíte si hlavu, vypnete mozek, zastavíte tok myšlenek, zapomenete alespoň na chvíli na starosti a povinnosti a krásně se provětráte.

Nemusíte se o všem přírodou jen tak procházet, můžete se i něco zajímavého dozvědět, děti si mohou pohrát, stavět domečky ze šišek a klacíků, poslouchat ticho a klid, zpívající ptáčky, pozorovat veverky skákající po stromech, zkrátka si užívat všechny ty krásy přírody.
malý mlýn
Co dá pobyt v přírodě vašim dětem:

·         čerstvý vzduch a příjemné klima

·         prostor k pohybu, hrám, zábavě a poznání

·         zlepšení imunity

·         poznání fauny a flory

·         zlepšení fyzické kondice

·         utužení rodinných vztahů

·         zlepšení koordinace pohybu, hrubé a jemné motoriky
Horší to je ovšem, pokud vaše děti moc nechtějí chodit do přírody, nedokážou se odtrhnout od počítače, televize nebo mobilu. Potom je na vás, přesvědčit je a navnadit.
polní cesta


Skvělým nápadem, jak naučit děti, aby rády chodily do přírody, je nějaká ta naučná stezka. Ta hravou formou naučí děti poznávat faunu a floru, zajímavé rostliny a zvířata, které v lese žijí. Plněním zajímavých úkolů po cestě jim také výlet příjemně uteče. Nadýchají se čerstvého vzduchu, zapojí přemýšlení http://regiony.kurzy.cz/zdiby/premysleni-cast/ a také budou mít nějaký ten zdravý prospěšný pohyb.

Lesní naučné stezky jsou jako stvoření pro tip na výlet, kterého se mohou zúčastnit děti různého věku. Můžete s sebou klidně i vzít dítě v kočárku nebo v nosítku, a i když si takové škvrně ještě tolik lesní stezku neužije, pobyt na čerstvém lesním vzduchu mu jen a jen prospěje.

Až příště budete hledat tip, jak využít víkendové odpoledne, vyrazte s celou rodinou třeba na lesní naučnou stezku u Soběšic, která vás určitě bude bavit.

Vyrazte do přírody
4.3 (86.67%)3
.